Глобите за превишена скорост да скочат с 50% предложи началникът на „Пътна полиция” в Главна дирекция „Охранителна полиция” в МВР комисар Алекси Стратиев. Освен това друго нововъведение, което беше поискано е на всеки 5 км/ч след превишение 50 км, глобата ще се повишава с 50 лева. Така ако за 50 км/ч над допустимото в момента плащаме 250 лв за 55км/ч те ще стават 300, за 60 – 350 и т.н., коментира пред 19' Алекси Стратиев.
Очаква се промените в Закона за движение по пътищата да бъдат разгледани и да влезнат в сила в края на март - началото на април.
В момента например за превишение на скоростта с 10 км/ч глобата е 20 лв. като след изменението тя ще бъде 30лв.
По думите на Стратиев категорично увеличението би помогнало за намаляване на скоростта и практиката досега доказва, че тези методи работят.
За още по-голяма сигурност от следващия месец по най-натоварените пътища на страната ще бъдат монтирани 15 супермодерни радари, които ще дебнат за шофьори с превишена скорост. Според опита в други европейски страни радарите са намили инцидентите по пътищата с около 10%.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Държавата предвижда 30% увеличение на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази