Общинска администрация – Бургас се обърна в отворено писмо с призив за участие в инициативата „Часът на Земята” към всички граждани, ръководителите на обществени институции, музеи и галерии, към собствениците на ресторанти, хотели и офиси.
В 20:30 часа на 28 март хора от цял свят ще демонстрират загрижеността си към бъдещето на Планетата Земя. Те ще направят нещо съвсем простичко, но изключително забележимо – ще загасят осветлението в домовете, административните и обществени сгради за 60 минути. Тази инициатива ни кара да си спомним, че всички носим своята отговорност за разрешаването на един от най-значимите съвременни проблеми – глобалното затопляне. Община Бургас, съвместно с Интеракт клуб „Бургас Приморие” и Ротари клуб „Бургас Приморие”, ще подкрепи инициативата. В продължение на 1 час ще бъде спряно декоративното осветление на знакови за Бургас сгради като тази на общината, църквите „Св. Иван Рилски”, „Св.Св. Кирил и Методий” и „Св. Богородица”, както и паметникът на Альоша на площад „Тройката”. Интеракт клуб „Бургас Приморие” и Ротари клуб „Бургас Приморие” участват в инициативата чрез раздаване на брошури и организиране на кампания за популяризирането й, предаде БГНЕС.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!