Свързани новини

15.01.2020 10:47

Нинова: Работим за сваляне на това вредно правителство

Видян 3807 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

БСП работи за сваляне на правителството на ГЕРБ, ние предлагаме нов модел на развитие! ГЕРБ призовава за консенсус, когато са поставени в ъгъла, този призив не е искрен. Това заяви от парламентарната трибуна лидерът на БСП Корнелия Нинова в първия ден от работата на парламента след коледната ваканция. Публикуваме пълния текст на изказването ѝ.


Уважаема г-жо председател,


Уважаеми народни представители,


Скъпи български граждани,


 


Нека новата година бъде мирна и благодатна за България. На колегите пожелаваме здраве и смислени решения с добър резултат за страната и народа ни.


 


Започваме и тази сесия в криза – правителствена с поредната 9-та смяна на министър в кабинета. Криза с водоснабдяването - близо половин милион българи са в режим на вода. 100-хиляден град е изправен пред избора работа и хляб или вода. В десетки други градове от години хората не знаят какво е постоянно течаща чиста вода. За десет години три пъти се повишиха цените на водата. Народът плати стотици милиони за безводие и мръсна вода. България е превърната в сметище на света. Международната и българска мафия печели много смъртоносни пари за сметка на здравето на българския народ, пред погледа, а може би и в съучастие с българските власти, съдейки по последните действия на прокуратурата.


 


Висши държавни служители, управителят на НЗОК, заговориха за организирана система за източване на Здравната каса. Директно са назовани и виновниците - министър и зам.-министър правят лобистко законодателство в полза на големи частни интереси. Тол-системата е отложена отново и е напът да се провали. Завърна се чумата по свинете и нови десетки хиляди животни се умъртвяват. Цял сектор в животновъдството се унищожава – това доведе до невероятен скок в цената на месото – над 50 процента, а на колбасите – 10%. Предупреждават ни, че ще расте цената на хляба, расте цената на водата. В много общини се увеличават местни данъци и такси, а близо 2 милиона българи продължават да живеят с пари под прага на бедността. Това са фактите.


 


Защо стигнахме дотук? В продължение на 10 години се приемаха закони в интерес на печалбата на малцина срещу тази на мнозинството. Корупцията вече е заложена в законодателството. Стигнахме дотук заради безхаберие, некомпетентност, а както се вижда от действията на прокуратурата – злоумишлени действия на управляващите. За 10 години превърнахте политиката в търговия. Но цинизмът е, че плащате собственото си спокойствие с парите на хората. Взимате им непосилни данъци и при всеки бунт, министър-председателят си плаща такса „спокойствие“ с техните пари, изкарани с труд. Но не за да има развитие и растеж на страната, а самоцелно – за да се запази властта.


 




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

Тръмп и Инфантино ще връчат купата на световния шампион

Тръмп и Инфантино ще връчат купата на световния шампион

Президентът на САЩ Доналд Тръмп ще връчи ...

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

лъв

Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и семейните въпроси


Вниманието ви ще бъде изцяло насочено към дома и