Свързани новини

17.03.2020 09:34

Фандъкова: Няма да се приемат с коронавирус във Втора градска, докато няма оборудване и персонал

Видян 5208 пъти | Коментари 2
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

„Аз съм гарантирала на ръководството на болницата, че няма да има проблем с финансирането. Столичната община чрез бюджета си ще покрие всички разходи на болницата във всеки един момент. Всички необходими защитни средства и необходимата апаратура ще бъдат получени в рамките на дните, в които тече подготовката на болницата.


Няма да се приемат болни с коронавирус във Втора градска болница, докато няма необходимото оборудване и персонал. Надявам се, че част от медицинските работници ще останат да работят там. Има отделения, които бяха преструктурирани и във ВМА, и в „Александровска“, и в „Пирогов“. Лекарите са обучени да реагират във всяка информация, защото не сме застраховани, че някъде няма да се появи коронавирус“, добави тя.


По думите на директора на Втора градска болница доц. д-р Стефан Узунов от две седмици всеки от личния състав на болницата е запознат, че болницата може да премине към такъв режим на работа с коронавирус. Според него все още няма пълен комплект лекари, медицински сестри и санитари. До 16.00 часа вчера са подадени 85 молби за напускане. Остават 250 човека, което по думите му би следвало да е достатъчно, за да заработи утре болницата.


„По тази тема е ясно, че човек сам взема решение. Разчитам на лекари, сестри и санитари, които биха пожелали да работят. Тези, които имат желание, биха могли да се включат в тази най-важна за живота и здравето на хората задача. Всички нещо ще загубим в тази ситуация. Очакваме финансова криза, а болниците са търговски дружества. Нека се съсредоточим върху най-важната задача – да се справим с това тежко предизвикателство, в което трябва да се включим всички. Отново ще бъде обяснено на хората, но те само трябва да вземат своето решение.


Отделението, което се открива във Втора градска болница, е резервно отделение. Очаква се, когато се развие тази криза, там да бъдат насочвани хора. Ако бъде намерен персонал, приемното отделение и едно отделение с 10 легла ще може да заработи с болни. Засега няма да бъдат приемани болни. Планът е болните да бъдат лекувани в „Пирогов“ и ВМА. Надявам се днес да обяснят на хората ситуацията и който има желание да остане да работи“, посочи тя.


 


 


 


 


 


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 002 без маска 17.03.2020 12:03

    Явно частните болници ги пазят само за източване на Здравната каса. Между другото собствениците им не са ли все бивши и настоящи депутати и наши хора?!

  • 001 Anonimen 17.03.2020 10:26

    И учеталката по руски освен всичките и "достойнства" влезе в ролята на ментора си и започна да нарежда и командери без грам понятие и грижа за съдбите на хората. Вместо да изтъква, че и нейния съпруг е лекар да го прати във Втора градска и да даде личен пример. На чужд гръб и 100 тояги са малко...

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

рак