11.12.2020 18:37

По 3 медицински лица ще се грижат денонощно за министри и депутати, дори и да не са болни

Видян 7812 пъти | Коментари 4
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

За разлика от останалите европейски страни, в които различните министерства не стопанисват свои болници, с изключение на военните, които имат отделни клиники, в България бюджетът субсидира четири такива болници - ВМА, болницата на МВР, Транспортна болница и болница "Лозенец".


Всички държавни клиники са длъжни да спазват строга финансова дисциплина, да връщат навреме задълженията си, да не трупат нови и заплатите им да се определят от здравния министър. Това правило дълги години не важеше за "Лозенец", която беше собственост на Министерския съвет и получаваше редовно субсидии от порядъка на 50-60 млн. лв. годишно, за да лекува властимащите и техните роднини.


Какви са финансовите и лечебните резултати през годините е било публично ясно за всички болници, но не и за "Лозенец". Така, въпреки колосалните субсидии, които се равняват на парите, изработени по линия на здравната каса от най-големите софийски болници, правителствена се оказа затънала в дългове преди две години и в невъзможност да плаща заплати на лекарите си. Тогава Борисов заговори, че ще я превърне в детска болница, но се отказа. След това собствеността върху нея беше прехвърлена на здравното министерство и така то стана собственик на една болница и принципал на още 65 държавни клиники.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 004 Нова политическа система 13.12.2020 17:33

    Правителствената болница "Лозенец" трябва да се закрие и политиците, както и всички от властта да се лекуват от здравната система, която са създали!

  • 003 Anonimen 13.12.2020 09:56

    И по десет лекаря да се грижат за тези българоубийци е абсолютно излишно, те от давна са мъртви

  • 002 Anonimen 11.12.2020 22:24

    идеална е за държавна модерна детска клиника

  • 001 Anonimen 11.12.2020 19:15

    Не болници им трябват на управляващите ни престъпници, а затвор и отнемане на всичко откраднато от всички българи в р-р на десетки милиарди

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня



- Мамо, излизам. Да купя ли нещо?

- Купи си апартамент и се махай! На 45 си вече.

към хороскоп хороскоп

рак