26.04.2021 18:00

1 месец постоянен спад на К19

Видян 6385 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

седмицата 18-24 април с Covid-19 спада от 787 до 721 или с 8,4% надолу. Данните на НСИ  за посдлените 7 дни също потвърдиха тенденцията за редуциране на черната статистика.


Напомняме, че още в дните от 20 до 27 март (когато започна отминаване на пика точно според нашите прогнози), у нас броят на отишлите си с К19  намаля с 6,6%. А от 27 март до 3 април пък беше отчетен и първият спад на новозаразените с 3,2%.  Цялата тази тенденция има абсолютна логика, която се вписва в прогнозите на световните експерти, които не са изненадани от актуалните данни.


Динамиката започва да се развива точно след датата 27 март, посочена за Деня Х на победата от шефа на вирусологията на болницата Сан Марино в Генуа проф. Матео Басети, за което 19 съобщи още на 25 февруари.


„Третата вълна на коронавируса не очаквам да трае повече от следващите 4, максимум 5 седмици”, прогнозира тогава проф. Басети и сега става очевидно, че позна. „Ако има локдауни, след това те трябва да бъдат единствено и само локални”, предвиди още той.


Друг италиански експерт пък дори предвиди още в края на март, че вече през юни ще преодолеем К19. Доцентът по епидемиологична статистика от Университета в Милано Карло Ла Векия заяви пред Порта – а – порта - най-авторитетното предаване на първи канал на държавната телевизия РАИ, че според неговите прогнози в началото на лятото би трябвало в ЕС да имаме повод да празнуваме победа над коронавируса. Тогава той очаква по-голямата част от хората над 45 г. и всички над 80 г., които са най-рисковата група (над 80% от тежките случаи и смъртите с коронавирус) да са преминали през поне една доза ваксина.  А това значи да е постигнат имунитет. „Ще има някакви бройки заразени, но без сериозна опасност за над 99% от тях”, пресмята той.



Смъртните случаи с Covid-19 по това време доцентът очаква да клонят към нула – да бъдат едноцифрено число, поне в Италия, която е с 10 пъти по-голямо население от България.  но с 3 пъти по-малка корона-смъртност като процент.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Има два типа хора. Аз избягвам и двата

към хороскоп хороскоп

скорпион