„Честито! Правителството на България вече е възложило пласирането на нов дълг за 2 милиарда евро облигации (б.р. близо 4 милиарда лева) на международните пазари”, съобщи във Фейсбук снощи известният икономист Румен Гълъбинов.
Напомняме, че миналия понеделник изтеглихме 200 млн. нов вътрешен дълг, колкото взехме и 3 седмици по-рано, като само за последните 5 месеца сме натрупали нови 900 млн. лв. вътрешен дълг. До края на 2016 г. правителството планира да вземе още 600 000 000 лв.такъв.
По каква причина? Правителството обяснява, че с 1,8 млрд. ще се запълва очакваният бюджетен дефицит.
Останалите 3,2 млрд. какво ще ги правим? Официален отговор няма. Анализатори предполагат, че те са заделени заради опасения от дупки в банките, които могат да се видят след приключването на започналите тази седмица стрес-тестове. Досега МенТа Стоянова говореше ту за 1, ту за 2 млрд., които евентуално щели да се насочат по това направление. Пък опасенията явно са доста по-големи.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.
- Но аз не мога да тегля от нея!
- Нищо, ще внасяш!