10.08.2016 14:20

Росатом планира старт на работата по иранската АЕЦ Бушер

Видян 3700 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"Росатом" планира да започне дейностите по строителството на Втори и Трети енергоблок на АЕЦ "Бушер" в Иран още през тази година. Това съобщи министърът на енергетиката на Русия Александър Новак.


"Вече е подписан договорът за реализиране на Втори и Трети енергоблок на АЕЦ "Бушер". Сега се провеждат подготвителните дейности и съгласуване на определени моменти. Още един път иранските колеги потвърдиха, че е много важно за иранската страна участието на "Росатом" в реализирането на този проект", заяви министърътцитиран от ИНТЕРФАКС.


"Успешният опит от Първи енергоблок показа, че руските технологии, руските компетенции са на най-високо ниво. И Русия е готова да продължи да строи и Втори, и Трети енергоблок. Мисля, че в близко бъдеще ще започнем строителството на Втори и Трети енергоблок. Надявам се това да стане през тази година", отбеляза Новак.


По-рано руският президент Владимир Путин в интервю за азербайджанската агенция "АзерТАдж" съобщи, че Русия и Иран са съгласували строителството на нови осем ядрени енергоблока.


В началото на април иранската агенция Mehr съобщи, че президентът на Организацията по ядрена енергия на Иран Али Акбар Салехи на среща със свои сътрудници е заявил, че началото на строителните дейности по втори ред на АЕЦ "Бушер" е отложено поради технически причини заради различните виждания спрямо някои показатели.


В средата на март, след преговори с членове на иранското правителство, Новак съобщи на журналисти, че строителството на Втори и Трети енергоблок на АЕЦ в Бушер може да започне в близките 1-2 месеца.


Изграждането на два енергоблока с мощност 1050 мегавата всеки ще струва $11 млрд.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!