07.04.2016 16:40

80% от завършилите медицина бягат в чужбина

Видян 2109 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

В последните 10 години близо 80% от всеки новозавършил випуск по медицина заминава за чужбина, каза д-р Спартак Вълев - онколог и зам.-председател на Асоциацията на специализиращите лекари, предаде bTV. „Цифрата е просто убийствена, останали сме без млади лекари. Имам чувството, че ако вляза в германска болница, ще видя повече познати, отколкото в някоя болница тук. Това си има логично обяснение – хората вземат рационални решения на базата на условията, които им се предоставят“, допълни д-р Вълев. По думите му, не става въпрос само за пари, а и за неуредиците в системата на здравеопазването. „Ако трябва да ги съотнеса, може би е 2/3 хаос, 1/3 финанси“, посочи още той. Онкологът е категоричен, че лекарите не емигрират, защото в Европейския съюз няма граници, а защото там си намират по-добра работа. По думите на д-р Вълев, лекарите протестират заради „цялата бутафория, която тече около т. нар реформа”. „Всички чакат реформи. Хората си загубиха младостта тук да чакат нещо да се промени, нещата да станат по-добри. Истината е, че никакви реформи не се случват, всичко е един отговор на една много наболяла нужда от страна на обществото”, категоричен е той.




Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня


"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма

към хороскоп хороскоп

телец