Не в 35 изборни секции, а само на 3 места ще могат да гласуват българите в Германия на изборите в неделя. Това ще предизвика хаос, опашки, което ще откаже много хора да упражнят правото си на глас. Причината – оказва се, че освен в консулствата и посолството в Германия няма да се откриват нови места за гласуване. Само в Берлин ( където имаме едно до друго консулска служба и посолство), Мюнхен и Франкфурт ще има открити секции. Това означава, че хората, които живеят в Бон, Кьолн или Дюселдорф ще трябва да пропътуват 200 км до Франкфурт.
19’ припомня, че Изборният кодекс на Цецка бе променен 10 дни преди вота, именно уж за повече секции в чужбина, а реформите ще ни струват 250 000 лв. Такова нещо не се е случвало никога и никъде по света – в края на предизборната кампания да има нов кодекс.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия