01/03

Свързани новини

30.03.2021 10:46

Бетонираха дървета при строежа на АМ Хемус

Видян 2810 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Това е поредната екокатстрофа при ударното строителство на "Хемус" без да се спазват правилата. В края на 2019 г. строителите на магистрала "Хемус", но на друг участък, който официално се изгражда от държавната компания "Автомагистрали", разораха дъното на река Вит, нанасяйки непоправими щети върху природата, алармираха тогава природозащитници. От риболовен клуб "Балканка" дори показаха как в основата на бъдещата магистрала се сипва добит пясък от река Вит придружен с коренища и дори гумени галоши. Санкцията отнесе "Хидрострой", като властта отказа да съобщи с колко е глобила доставчика на техника и услуги, както официално се казва строителят по схемата "Автомагистрали".


Строителството на участъкът между пътните възли "Буховци" и "Белокопитово" на магистрала "Хемус" закъснява с повече от година заради продължили отчуждителни процедури и археологически разкопки. По договор отсечката  трябваше да бъде въведена в експлоатация през пролетта на 2020 г. Първоначално пускането ѝ беше отложено за края на миналата година, но тогава бе съобщено, че отново се отлага за първото шестмесечие на 2021 г. От АПИ не се ангажират дали този срок ще бъде спазен или ще има ново удължаване. В отговора е посочено, че "строителите работят максимално мобилизирано, за да може обектът да завърши, колкото се може по-скоро през 2021 г."


Договорът с обединението "Хемус 16320" за строителството на 16.3 км е за 143.7 млн. лв. с ДДС. Той беше подписан на 29 септември 2017 г., като срокът за изпълнение на обекта е 910 календарни дни (около 30 месеца).


Премиерът Бойко Борисов редовно инспектира напредъка по изграждането на магистралата. За последно посети участъка преди около десетина дни, след като направи визита на новия завод на братята Георги и Кирил Домусчиеви в Разград, където обяви, че ще се произвеждат ваксини срещу коронавируса.


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.

Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:

- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?

- Ъъъъ, четири.

- Добре. Корен квадратен от 100?

- Ами, десет!

- Отлично. Кой е убил Ботев?

Блондинката замълчава.

- Не знам, - накрая казала тя.

- Добре, помислете и елате утре

Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:

- Взеха ли те на работа?

- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!

към хороскоп хороскоп

близнаци