Боклукът на София скара президента Георги Първанов и столичния кмет Бойко Борисов. Вчера двамата си отправиха взаимни обвинения за провал в решаването на кризата с отпадъците на София.
„Има провал със столичния боклук, но той е преди всичко на кмета и на столична община“, каза пред медиите държавният глава. Причината е, че „в тези години не е направен завод“ и, че „не е намерено трайно решение с депонирането на отпадъците“, посочи той. „Правителството се опита да помогне, включително с отварянето на депото в Суходол“, каза още президентът, но не отрече, че кабинетът „носи отговорност за това, че все още мудно и недостатъчно ефективно се решава въпросът със стратегията, с политиката“.
Преди това в ефира на bTV кметът Борисов отсече, че премиерът се е провалил в опита си да реши проблема с депонирането на отпадъците, определяйки за депо притежаваната от бизнесмена Христо Ковачки мина Чукурово, а също така и президентът, който предложи сметта да бъде карана в Бобов дол. „Не София, а цяла България я чака тежък проблем с боклука“, предрече градоначалникът.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия