След като свлачището по пътя за Рилския манастир се срина за пореден път, въпреки тъкмо направения ремонт на укрепелението му, повече подробности по случая даде зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков. Той по принцип е медийното лице на ресорното ведомство, а неговата шефка - Петя Аврамова, избягва да се повявава, съобщава clubz.bg.
Интересното от думите на Нанков е, че според него по укреплението има да се извършват още дейности, не е миналава приемателна комисия, нито пък има акт 15. Тоест - всичко е в етап на продължаване на строителните дейности.
Това обаче е меко казано странно, защото буквално преди по-малко от две седмици, лично премиерът Борисов заедно с Нанков откриха укреплението и го обявиха за свършена работа. Само по себе си това не би било проблем, стига да не бе представено на публиката като "свършена работа".
Борисов дори написа в собствения си фейсбук профил, че "с близо 6 млн. лв. бе завършено укрепването на срутището по пътя за светата обител". Използваното минало време в изречението предполага, че всички дейности са били вече приключили. Оказва се, че това въобще не е вярно.
"преовлажняването" на скатовете по трасето са активизирали поредица от свлачищни процеси. Пътят пък ще остане затворен още няколко дни, докато се изчистси.
Извършените укрепителни действия до този момент пък били предотвратили по-големи щети по пътя.
Нанков потвърди, че цената на укреплението е шест милиона лева, но обясни, че те още не били изплатени и фирмата-изпълнител ще е отговорна за почистването на пътя и отстраняването на щетите.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
И къде е сега падишахът да нааправи изявление? б.б. е СТРАХЛИВЕЦ!!!
Боко, събрал с и цялата тъпотия на всички времена и народи. На всичко това си страхлив като мишка и подъл като паяк тарантул. Влючвай хронометъра защото времето което ти оства е много малко.
а за народа няма прошка без акт......ДНСК е изверг с хората
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!