01.07.2021 11:10

БСП-депутат печата 7,4 млн. бюлетини за вота на 11 юли: БНБ го крие, ЦИК го разкрива

Видян 16853 пъти | Коментари 23
Гласували 3 рейтинг: 4.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Фирмите на депутата и кандидат за шести мандат от БСП Петър Кънев ще изработят 7 408 500 бюлетини за изборите на 11 юли. Независимо, че за първи път ще имаме изцяло машинен вот. Бройката е според невероятния брой гласоподаватели в България, който се твърди, че имаме и е по-голям от целокупното население на страната (6,9 млн. души), както го измерва Националният статистически институт. С тази разлика, че в данните на НСИ влизат и децата до 18-годишна възраст, които са над 1 млн.


Информацията ни е от първа ръка разкри ЦИК в специално официално писмо в отговор на въпроси на 19 минути. В него председателят Камелия Нейкова ни информира, че изпълнителят БНБ е посочил двама подизпълнители: Демакс АД и Демакс Ди Пи Ай АД. Тези дружества са декларирани като собственост от дългогодишния депутат от БСП и водач на листата на партията в Бургаския многомандатен район и на тези избори Петър Кънев.



Това е огромен скандал заради очевидния конфликт на интереси. Освен, че Кънев е участник в изборите, печатницата на БНБ има достатъчен капацитет, за да изработи сама бюлетините. Според закона тя само „по необходимост” има право да преотдава работата. Този тираж се печата за часове и при наличието на толкова дни до изборите няма никаква необходимост за преотдаване на работата.


БНБ отказа – за пореден път – да отговори на 19 минути по каква причина изпитва необходимост от един и същи подизпълнител и то баш депутат, близък с 2 от членовете на управителния съвет на централната банка, при положение, че и да имаше нужда, в София има немалък брой други печатници, които могат да свършат


 



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

  • 023 Редакцията до Anonimen 18 08.07.2021 15:31

    Уважаеми анонимнико, вижте статията как биби даде 14,658 млн.лв. само през април тази година на фирмите на другаря Кънев най-официално, което демонстрира особена близост. Многобройни са и другите поръчки при последния, предпоследния и първия кабинет на ГЕРБ за тези фирми.

  • 022 Редакцията до Anonimen 20 08.07.2021 15:29

    Уважаеми анонимник, в българския език двуеточието е знак като всеки друг и неговото използване не е забранено. Няма от какво ни е срам, защото не сме нарушили никакви граматически правила. Щяхте да бъдете наясно, ако ги знаехте.

  • 021 ЧЕРЕПА ОБОБЩИ СИТУАЦИЯТА 02.07.2021 15:24

    Васил Божков обобщи ситуацията така: https://afera.bg/wp-content/uploads/2021/07/BO34.jpg

  • 020 грамотен 02.07.2021 14:58

    Това е най-неграмотно списван сайт.Какви са тези двоеточия,не знаете ли правилата на българския правопис?Наистина е възмутително по какъв не правилен начин се пише тук,за такива груби пунктуационни грешки един кандидат-студент,а даже и седмокласник,ще получи ниска оценка.Засрамете се най-после!

  • 019 Керпеден 02.07.2021 08:05

    Дано са готови и попълнени!

  • 018 Anonimen 01.07.2021 19:13

    аве що не ги печата пеею или биби?

  • 017 Богомил Бонев 01.07.2021 18:10

    НЯМА ТАКЪВ, КОЙТО ДА НЕ Е ОБЛИЗАЛ НЕЩО НА ДИКТАТОРА ОТ ПРЕТЕНДИРАЩИТЕ ЗА Т.Н. ПАРТИИ НА ПРОТЕСТА https://afera.bg/wp-content/uploads/2021/07/BLIZ3.jpg Пак помислете при гласуването. От претендиращите за партии на протеста, няма такъв, който да не е облизал нещо на Мутрата-диктатор.

  • 016 Парното и топлата вода поскъпват между 4 и 23 процента за различните топлофикации, за София скокът е с 20 на сто. Това реши окончателно Комисията за енергийно и водно регулиране. Повишението на цените на тока за бита е средно с 4,4 на сто. 01.07.2021 17:49

    Не е време седасарят-герберастин иван иванов да бъде линчуван публично?

  • 015 Anonimen 01.07.2021 16:42

    В момента същият този червен бандит говори по БСТВ /някаква комунистическа телевизия която се е нарекла свободна/ за качеството на живот в България, за беднотията и за мизерията за които този нагъл шебек е един от виновниците ! Много е съмнително вече, че има комунист в България който да е честен и отговорен, как може такива същества да са в листите на друга шайка / освен ГЕРБ / заради способноста им да крадат, изнудват и подкупват, как може Нинова да говори за достойнство и честност а да има такива депутати като този "крадец" на народни пари ? И още тази телевизия БСТВ колко е свободна щом взима интервю с олигарх обвинен с право в измами и корупция ? Комуняги, вижте се бе, същите сте като герберастите, ама нали една партия ви е раждала /БКП /няма нищо за чудене, ще е чудно ако проумеете за какво зло гласувате !

  • 014 Anonimen 01.07.2021 16:15

    Нинова дължи обяснение, защо държи Кънев вече толкова мандата. Изгони един олигарх, а държи друг, нещо мирише. Кънев е само камък на шията и и говори за някакви зависимости и облаги

  • 013 Anonimen 01.07.2021 15:44

    До 010, "... необяснимо е защо то е с над 1,7 млн. повече от реалния брой на избирателите по НОИ...", просто е колега, за да се даде шанс на мъртъвците които се "събудят" да гласуват, че тяхната бройка никъде не се води на отчет, а може би да "помогнат" на герберугите и тези които все още ги отчитат в България, а те отдавна са в чужбина !?

  • 012 Anonimen 01.07.2021 15:44

    бОРКА, яж фекалиите на ГРОП И ДАЙ БЪЛГАРИЯ,

  • 011 Anonimen 01.07.2021 15:37

    Драги гербераст 005, кое от коментираното не е верно ? Вие тиквеничетата на ГЕРБ от кога започнахте да имитирате разсъдък ? Ако не беше с тиквен ум би изписал само номерата на коментариите без да пишеш надълго и нашироко денят,че "часовникът",че годината и не се прави на "екстрасенс" като вождът ти, защото не позна само коментари 002 и 003 са мои, а 001 не зная на кого е и няма да се правя на врач като теб ! И не си "пич", а "ташак" !

  • 010 Редакцията до анонимен 009 - Кънев 01.07.2021 14:52

    Драги господин Кънев, сам изброявате повече печатници от своята, плюс това дали не е същата дама от УС на БНБ, която помага сега, като за.-министър наложила точно този списък? Защото и други бази са печатали бюлетини, а още доста имат производствената възможност да го правят. Това първо. Второ, бюлетините не са ценни книжа, изискванията към тях са форматирана хартия - бяла, плътна 120 г, непрозрачна хартия и толкоз - прочетете си документацията. Черно-белият печат на това нещо може да го напечетат десетки печатници в България и отлично го знаете. Трето, печатницата на БНБ няма никаква необходимост от Вашите услуги, за да отпечата сама количеството бюлетини. А без необходимост, се нарушава реално законът и ще дойде време това да бъде постановено и от съд. Стига с този "ин хаус". Четвърто, необяснимо е защо то е с над 1,7 млн. повече от реалния брой на избирателите по НОИ при изцяло машинен вот. Пето, по Закона за обществените поръчки Вашата е на ръба. Изключения, изключения, но всеки път...

  • 009 Anonimen 01.07.2021 14:38

    Радостина, защо не прочетеш в сайта на МФ списъца със специализираните печатници, които могат да отпечатват продукция под "финансов контрол". Това са: Специализирани печатници: - „Печатница на БНБ” АД - гр. София, бул. „Цариградско шосе” № 117; - „Демакс” АД - гр. София, кв. Горубляне; - „Демакс-Холограми” АД - гр. София, кв. Горубляне; - „Демакс Ди Пи Ай“ АД - гр. София, кв. Горубляне, ул. „Абагар“ № 16; - „Дунав прес” АД - гр. Русе, бул. „Липник” № 129; - „ЕА“ АД - гр. Плевен, ул. „Сан Стефано“ № 43; - „Офсет“ ЕООД - гр. София, ул. „Равнище“ № 20. Това са ти вариантите за печат.Сори няма други.

  • 008 Богомил Бонев 01.07.2021 13:54

    Богомил Бонев НЯМА ТАКЪВ, КОЙТО ДА НЕ Е ОБЛИЗАЛ НЕЩО НА ДИКТАТОРА ОТ ПРЕТЕНДИРАЩИТЕ ЗА Т.Н. ПАРТИИ НА ПРОТЕСТА https://afera.bg/wp-content/uploads/2021/07/BLIZ3.jpg Пак помислете при гласуването. От претендиращите за т.н. партии на протеста, няма такъв, който да не е облизал нещо на Mutrata-диктатор.

  • 007 Мамин Тотев 01.07.2021 13:20

    Спомнете си как ГЕРБ печели избори и прави договорки задкулисно с ДПС… https://www.youtube.com/watch?v=lYeJYWk1RCE “Имаме 900 гласа в Столипиново… Без тях щяхме да загубим изборите”; “Г-н Захов, може да го похваля, направи доста бюлетини невалидни..има няколко начина. Всички знаем, че това е един от начините с който може да имаме преднина..” ”Официално има ден за размисъл, неофициално за нас няма!” “И както се молим за Исус, по 4 по 5 да гласуват ромите за нас….” Мамин Тотев: https://www.youtube.com/watch?v=lYeJYWk1RCE

  • 006 Костинбродската измама на ГЕРБ 01.07.2021 13:15

    Костинбродската измама на ГЕРБ Автор: Явор Дачков, в. Галерия http://www.glasove.com/categories/skandalyt/news/kostinbrodskata-izmama-na-gerb Работата е там, че пропагандаторите на „Костинбродската афера” не могат да отговорят на простия въпрос – защо са отпечатани близо 400 000 допълнителни бюлетини извън необходимите и в нарушение на официалната поръчка и всички изборни правила?

  • 005 Наблюдателен пич 01.07.2021 13:14

    Anonim-чото от 01.07.2021 11:56, 01.07.2021 11:44 и 01.07.2021 11:32 е един същ празноглавец.

  • 004 Anonimen 01.07.2021 13:11

    Малей, ми че ние сме 6.5млн с мигрантите, ясно и умрелите ще гласуват. Пак.

  • 003 Anonimen 01.07.2021 11:56

    БСП означава ГЕРБ под прикритие ! Как в последното управление на ГЕРБ, уж-опозицията БСП мълча 4 години а днес излезе "на светло" също както едно време шумкарите като са обрали някоя мандра са се скатавали в гората докато излапат откраднатото и пак на "лов" я за сиренце, я за винце от някоя винарна..."въкът козината си мени, но нрава никога" това са днешните "партизани" от ГЕРБ,БСП,ДПС и Патриотчета...Д.Талев /Бог да го прости / ще излезе прав като е казал, че последният комунист на света ще умре в България, много време след като и последният руски е умрял в Русия !

  • 002 Anonimen 01.07.2021 11:44

    БКП с клонингите си ГЕРБ,ДПС,БСП и патриотичните крадци отново са се развихрили преди избори, лъжат, обещават, очернят и печатат бюлетини, все стари техни хватки за печелене на избори ! Пак чета обещания за високи заплати, високи пенсии,за добър живот, за реформи, всички "уреди" от политическата "гимнастика" отново са извадени от мазето и предложени за ползване от опростаченият народ ! На България е нужна най-напред пълна лустрация, нов НК и нова Конституция, след това всичко ще се подреди както трябва, но затова е нужен и НАРОД, а не овче стадо подкарано от тъп овчар какъвто е банкянската тиква !

  • 001 Anonimen 01.07.2021 11:32

    ТаА ПРЪДЛА и ДРИСЛА Нинова ако беше сериозна, за каквато се пъне да се покаже, отдавна трябваше да е отсвирила лайното депутат - печатар. Тук лъсва нещо друго - част от получените пари вероятно се разпределят в ръководството на дъртата изкуфелярка БСП за лични нужди.

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Тя го вижда да си стяга куфарите и пита:

- Какво значи това?

Той:

- В Южните морета има един остров, където мъжът като прави секс с жена, му дават 25 евро.

Тя:

- Ха, тогава и аз ще дойда, да те видя как ще изкараш с 25 евро на месец!

 

към хороскоп хороскоп

скорпион

Луната е във вашия знак и ви дарява с изключителна харизма

Луната е във вашия знак и ви дарява с изключителна