07.01.2015 11:01

ЧЕЗ унищожи най-големия ни ТЕЦ

Видян 2201 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна
България е внасяла по празниците ток от Румъния, слъд като ЧЕЗ спря завинаги най-големия ни ТЕЦ - този във Варна, който даваше 1/4 от тока на страната ни. За 8 години, откакто стана собственик на централата, ЧЕЗ е направило "инвестиции" предимно в мениджърите си и консултации - обичайният метод за източване на енергомонополите. Приватизационният договор е нарушаван безобразно. Това са малка част от общо 2700 злоупотреби на ЧЕЗ, доказани от предишиния състав на ДКЕВР, който бе сменен с нов. Той пък "забрави" да подпише документите и голяма част от многомилионните глоби вече са с изтекла давност. Освен енергийният баланс на държавата, който уж беше прекомерен, пък се оказа недостатъчен в студ, страда и морската ни столица. Персоналът от над 800 души преди 8 години вече са няколко десетки, които ще трупират окончателно спрелия ТЕЦ. Заедно със свързаните дейности, 1500 варненски семейства остават без хляб баш в лютата зима. Още по-лошото е, че нито са предвидени програми за намиране на нова работа, нито има шанс в изпитващия сериозни затруднения град. От голямата предпоследна вълна уволнения - 560 души, само 18 (осемнадесет!!!) са успели да се уредят с нови заплати. Останалите са на улицата. Освен ТЕЦ Варна, тихомълком бе спрян и ТЕЦ Шумен, а ТЕЦ Девня работи с минимална мощност и персонал. Така прекрасно изграденият преди 4 десетилетия енергиен комплекс на Североизточна България на практика е ликвидиран. Енергийният министър - счетоводителката Теменужка Петкова, бе обещала да измоли от Брюксел помощ за сектора, но в писмо от последния работен ден преди коледа ЕК информира, че би желала да помогне. Ала някой друг път!!!



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Бате Гошо:

 

- Какво е секс прaвилото за есента?

- Пaртньорът с хремa е винаги отдолу!!!

 

към хороскоп хороскоп

риби