07.01.2015 11:01

ЧЕЗ унищожи най-големия ни ТЕЦ

Видян 2203 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна
България е внасяла по празниците ток от Румъния, слъд като ЧЕЗ спря завинаги най-големия ни ТЕЦ - този във Варна, който даваше 1/4 от тока на страната ни. За 8 години, откакто стана собственик на централата, ЧЕЗ е направило "инвестиции" предимно в мениджърите си и консултации - обичайният метод за източване на енергомонополите. Приватизационният договор е нарушаван безобразно. Това са малка част от общо 2700 злоупотреби на ЧЕЗ, доказани от предишиния състав на ДКЕВР, който бе сменен с нов. Той пък "забрави" да подпише документите и голяма част от многомилионните глоби вече са с изтекла давност. Освен енергийният баланс на държавата, който уж беше прекомерен, пък се оказа недостатъчен в студ, страда и морската ни столица. Персоналът от над 800 души преди 8 години вече са няколко десетки, които ще трупират окончателно спрелия ТЕЦ. Заедно със свързаните дейности, 1500 варненски семейства остават без хляб баш в лютата зима. Още по-лошото е, че нито са предвидени програми за намиране на нова работа, нито има шанс в изпитващия сериозни затруднения град. От голямата предпоследна вълна уволнения - 560 души, само 18 (осемнадесет!!!) са успели да се уредят с нови заплати. Останалите са на улицата. Освен ТЕЦ Варна, тихомълком бе спрян и ТЕЦ Шумен, а ТЕЦ Девня работи с минимална мощност и персонал. Така прекрасно изграденият преди 4 десетилетия енергиен комплекс на Североизточна България на практика е ликвидиран. Енергийният министър - счетоводителката Теменужка Петкова, бе обещала да измоли от Брюксел помощ за сектора, но в писмо от последния работен ден преди коледа ЕК информира, че би желала да помогне. Ала някой друг път!!!



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.


 

- Но аз не мога да тегля от нея!


 

- Нищо, ще внасяш!

към хороскоп хороскоп

телец