Няма да се вдигат данък "сгради" и такса "смет" през 2020 г. Това заяви кметът на София Йорданка Фандъкова на заседание на Столичния общински съвет за увеличение на данъците през 2020 г., предаде Фокус.
По думите на Фандъкова, увеличението на данъците за автомобили е в пълно съответствие с плана за подобряване на качеството на въздуха. Тя заяви, че се е запознала внимателно с плановете на всички политически партии, но те не дават никакво решение на проблема със замърсяването на въздуха.
"Данъци за автомобили и такса смет се плащат във всички държави на Европейския съюз. Чрез увеличаване на данъка за автомобилите стимулираме използването на градски транспорт, както и повече бюджет за озеленяване на града", посочи Фандъкова.
По думите й една от мерките, които всички политически сили са предложили, е намаляването на интервалите на градския транспорт, с цел стимулиране използването му.
"Призовавам за конструктивен дебат и подкрепа на днешното заседание", допълни кметът на София.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Планинската спасителна служба тя е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед