„Капацитетът на депото в Суходол е пред изчерпване и до края на 2009 г. то трябва да бъде затворено. Кметът Борисов обаче не желае сметището да бъде закрито. Къде в такъв случай ще се събира боклукът на София през следващите 4 години, до построяването на завод за боклука?“. Така общинският съветник от БСП Петър Курумбашев коментира за 19` нежеланието на столичното кметство депото в Суходол да бъде окончателно затворено.
На заседанието на кабинета миналата седмица премиерът Сергей Станишев, прогнозира че ще има нова сериозна криза с боклука, ако отсега не се предприемат действия за намиране на алтернативно депо.
Той предупреди в прав текст, че ако проблемът не бъде решен окончателно, България ще плаща глоби на ЕС. За това на страниците на 19` предупреди и министърът по европейските въпроси Гергана Паси.
Станишев подчерта, че има достатъчно варианти за намиране на трайно решение на проблема, за да не се върне балирането. Той допълни, че в момента това е основна задача на Националния кризисен щаб.
Кметът Бойко Борисов пък провидя в това желание на правителството „да извади едно решение като за Вълка и да подари десет милиона“.
От БСП определиха изказването на градоначалника, че е знаел за "…огромните пари, които изтичали за балиране, складиране в бази, депониране, складиране в чужди сметища…" като скандално. Затова от левицата настояват проверка от прокуратурата на всички договори за балиране и извозване на балите с боклук от София.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Нито една от петте държави членки на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Сезонът на вашия рожден ден ви носи силен творчески