На 28 януари в София ще се пътува с градския транспорт със специален „зелен билет” за 1 лв., съобщиха от Столичната община. Той е валиден за целия ден за всички линии.
Причината е мръсният въздух в града – за пореден ден днес нивата на фини прахови частици са завишени, показва интерактивната карта, която измерва замърсяването на въздуха в реално време.
Мярката „зелен билет” беше одобрена с решение на Столичния общински съвет на 25 януари тази година. На следващия ден Центърът за градска мобилност показа новите билети.
Днес е първият ден, в който ще се използва „зелен билет” в София.
От Столичната община призовават настойчиво гражданите да използват градския транспорт за своето придвижване.
Източник:бТВ
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Още 2,2 милиарда евро към одобрените от ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Фокусът днес попада върху партньорските отношения и