Около 300 ученици в Благоевград преминаха към дистанционно обучение заради заразени с коронавирус. В общо 5 училища в района има установени случаи на COVID-19. В ефира на „Здравей, България” директорът на Професионална гимназия по строителство в града Марияна Митова заяви, че до момента ситуацията в учебното заведение е спокойна. „Две наши колежки се оказаха заразени с коронавирус. Те са в добро състояние и са под карантина у дома. До обяд ще излязат пробите на учителите, които са контактували с тях”, обясни Митова. Под карантина са общо 8 паралелки – от 9, 10 и 11 клас. „Нещата се случиха в понеделник следобед, което ни помогна, защото 22 септември беше неучебен ден и се направи пълна дезинфекция на сградата. Организирахме онлайн педагогически съвет, уведомихме РЗИ и предприехме всички мерки”, каза още директорът на училището. По думите й в началото на учебната година са получили насоки за това как да бъдат разделени етажите, така че да няма сливане на различните класове. „Учениците разбират ситуацията и не създават проблеми”, коментира Марияна Митова. „Карантинираните ученици са под 1 % от всички учещи в района. Няма място за притеснение”, каза Методи Попов, представител на Регионалния инспекторат.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Нещо пак ни кроят, а образованието съвсем пропада...Създава се усещане за нужда от тъпи и неграмотни поданици!!!
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.
Възрастният шеф в полицията я поглежда и пита:
- Ще ви задам няколко въпроса. Колко е две по две?
- Ъъъъ, четири.
- Добре. Корен квадратен от 100?
- Ами, десет!
- Отлично. Кой е убил Ботев?
Блондинката замълчава.
- Не знам, - накрая казала тя.
- Добре, помислете и елате утре
Блондинката се обажда на приятелка. Тя я пита:
- Взеха ли те на работа?
- Не само, че ме взеха, но вече ми поръчаха и разследване на убийство!