Свързани новини

12.11.2012 12:27

Колективна оставка на лекари във Варна

Видян 1776 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

38 лекари и медицински сестри от кръвния център във Варна подадоха колективна оставка в знак на протест срещу ниското заплащане на труда им и лошите условия на работа, предаде БГНЕС.

Отправихме декларация към МЗ с оглед на подобряване на заплащането, на щата, на отпускане на 40% от парите, които заработваме всеки месец под формата на високоспециализирани изследвания да се връщат 40% от тях при нас. Това заяви д-р Маргарита Точкова, синдикален лидер на кръвния център във Варна.

И заявихме, че ако няма никаква реакция от страна на министерството, ние ще си подадем заявленията за напускане. Този ден дойде. И днес това са 38 заявления за напускане от общо 53-ма души. Министерството по никакъв начин не е реагирало, по никакъв начин не ни е потърсило. Изходът е в ръцете на МЗ. Ние им предлагаме дори вариант. Ние заработваме пак повтарям, ние не искаме 40% увеличение, ние искаме 40% от тези 45 000-50 000 лева, които генерираме всеки месец в държавния бюджет. Ние ги изработваме. Срещу това ние получаваме месечно 32 000 лева фонд "Работна заплата" за 53-ма души, разясни д-р Точкова.

Тя посочи, че принципно не могат да отказват тези високоспециализирани изследвания.

"От утре центърът не спира работа, а ще спре да работи след едномесечно предизвестие. Тези 38 души са основният състав, които извършват всички дейности в центъра, говоря за здравни, лабораторни, производствени дейности в кръвния център. И след един месец цяла Североизточна България ще бъде без кръвен център. Към нас има отделения по трансфузионна хематология в Търговище, Добрич, Силистра, Шумен, там се ходи по график, взема се кръвта, носи се тук, правят се кръвни продукти и отново се връщат", каза още д-р Точкова.



Етикети
, , ,
Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!

 

 

към хороскоп хороскоп

дева

Внимавайте с документите

Днешният ден ще премине под знака на интензивната