Медицинските работници от Центъра за спешна помощ във Варна и Русе излязоха на символичен протест вчера. Причината за недоволството е бруталното нападение над екип на Спешна помощ в София навръх 24 май по време на изпълняване на задълженията му.
Медиците желаят до 2 седмици парламентът да инкриминира посегателствата над медици. Освен това те настояват и за поставяне на паник бутони в автомобилите на спешните екипи, допълва Нова телевизия.
Според доктор Десислава Каталиева – председател на Асоциацията на работещите в спешната помощ, лекарите няма да могат да си позволят ефективни протести. Напускането на всяка една единица от здравните работници обаче ще е вид ефективен протест срещу случващото се в сектора.
Припомняме, че в празничната вечер на 24 май екип на Спешна помощ в София, изпълняващ задълженията си, бе пребит от младежи, живущи в квартал Овча Купел, откъдето е бил подаден и сигналът за медицинска намеса. Петима мъже и една жена бяха задържани във връзка с нападението. Четирима от мъжете са познати на МВР поради редица хулигански прояви. Момичето, заради което е викната колата, пък се оказа с 4,3 промила алкохол в кръвта.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?