Основните причини за смърт сред населението на България и през 2025 г. са болестите на органите на кръвообращението, съобщи Националният статистически институт (НСИ) на интернет страницата си. На тях се дължат 60,9 на сто от умиранията.
Коефициентът на смъртност е 942,2 на 100 000 души от населението.
Справка в НСИ показва, че през 2024 г. болестите на органите на кръвообращението са били причина за 60,7 на сто от умиранията.
На второ място през 2025 г. в структурата на причините за смърт сред цялото население са новообразуванията - 266,8 на 100 000 души от населението, при 265,8 през 2024 г. Миналата година, както и предходната, интензитетът е по-висок сред мъжете - 312,4 на 100 000 мъже срещу 224,6 на 100 000 жени.
Кирил Пламенов
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Министърът на отбраната Димитър Стоянов ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
-Какво прави феминистката, когато чуе хубав виц?
-Смее се под мустак…
Разговорите ще бъдат особено продуктивни и ще Ви