На 1 април 2015 г. изтича гратисният период, през който болниците трябва да се подготвят за приложение на регистрационна система за хоспитализация и дехоспитализация на пациенти. Това съобщиха от пресслужбата на Националната здравноосигурителна каса.
Системата е разработена по поръчка на НЗОК, като целта е чрез нея да се повиши контролът при прием и изписване на пациенти. Системата ще отчита приема и изписването на пациент от болницата в реално време.
До момента 88 болници подават данни в регистрационната система, като по-малко от половината от тях правят това редовно.
В областите Велико Търново, Ловеч, Перник, Смолян и Търговище няма нито една болница, която да е внедрила системата.
В шест области броят на въвелите системата спрямо общия брой договорни партньори е минимален - в Благоевград - 1 от 13, в Габрово - 1 от 6, в Кюстендил - 1 от 6, в Пазарджик - 2 от 13, в Софийска област - 2 от 14, в Ямбол - 1 от 4.
От НЗОК напомнят, че от 1 април медицинските дейности, отчетени за пациенти, за които няма записи в регистрационната система, няма да бъдат заплащани.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Във Фейсбук:
- Здравейте група! Пия билката шафран, но не знам за какво помага
Коментар:
- И аз пия ракия - без да знам за какво помага...от 36 години, най-редовно без да пропускам вечер...