Добре е държавните служители да си плащат здравните вноски, а държавата да не прави разлика между заетите в държавния и частния сектор, заяви в кулоарите на парламента министърът на регионалното развитите и благоустройството Росен Плевнелиев, предаде БГНЕС.
Той лично като министър не е доволен, че правителството се поддава на натиск и че се вземат решения за увеличаване на здравните вноски с 2%. Според него преди да се наливат пари в системата, тя трябва да бъде реформирана. При разплащанията на държавата със строителния бизнес няма промяна. Споразумението подписано през декември миналата година се изпълнява. Разплатени са 58 млн. лева, а целта на Плевналиев е да се постигне разплащане на още 100-120 млн. лева. Споразумението визира сума от около 200 млн. лева, но остатъчните плащания ще минат още веднъж през проверка във финансовото министерство. От МРРБ са в контакт всекидневно с Камарата на строителите, вчера са имали работна среща в министерството, на която от камарата са направили разумно предложение. Те са предложили при следващите плащания да се дават пари приоритетно на малките строителни компании, защото те са изправени пред много големи финансови затруднения. Плевнелиев се спря и на другата идея – да се плати на всички авансово, но какъв ще бъде подходът оттук-нататък при разплащане на останалата сума, която държавата дължи на останалите фирми, ще се реши след дебат в браншовите организации.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Президентът на САЩ Доналд Тръмп е ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Професионалните ангажименти и кариерното развитие ще