10.08.2016 14:20

Росатом планира старт на работата по иранската АЕЦ Бушер

Видян 3710 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

"Росатом" планира да започне дейностите по строителството на Втори и Трети енергоблок на АЕЦ "Бушер" в Иран още през тази година. Това съобщи министърът на енергетиката на Русия Александър Новак.


"Вече е подписан договорът за реализиране на Втори и Трети енергоблок на АЕЦ "Бушер". Сега се провеждат подготвителните дейности и съгласуване на определени моменти. Още един път иранските колеги потвърдиха, че е много важно за иранската страна участието на "Росатом" в реализирането на този проект", заяви министърътцитиран от ИНТЕРФАКС.


"Успешният опит от Първи енергоблок показа, че руските технологии, руските компетенции са на най-високо ниво. И Русия е готова да продължи да строи и Втори, и Трети енергоблок. Мисля, че в близко бъдеще ще започнем строителството на Втори и Трети енергоблок. Надявам се това да стане през тази година", отбеляза Новак.


По-рано руският президент Владимир Путин в интервю за азербайджанската агенция "АзерТАдж" съобщи, че Русия и Иран са съгласували строителството на нови осем ядрени енергоблока.


В началото на април иранската агенция Mehr съобщи, че президентът на Организацията по ядрена енергия на Иран Али Акбар Салехи на среща със свои сътрудници е заявил, че началото на строителните дейности по втори ред на АЕЦ "Бушер" е отложено поради технически причини заради различните виждания спрямо някои показатели.


В средата на март, след преговори с членове на иранското правителство, Новак съобщи на журналисти, че строителството на Втори и Трети енергоблок на АЕЦ в Бушер може да започне в близките 1-2 месеца.


Изграждането на два енергоблока с мощност 1050 мегавата всеки ще струва $11 млрд.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Диня и жена не се избират. Това си е чист късмет!

към хороскоп хороскоп

стрелец

Денят изисква уединение и презареждане на батериите

Денят изисква уединение и презареждане на батериите.