'Росатом'' възнамерява да развива свои проекти в България, Унгария и Словакия. Това беше обявено днес от Алексей Лихачов, ръководител на държавната корпорация, в кулоарите на разговорите между руския президент Владимир Путин и словашкия премиер Роберт Фицо, предават руски медии.
''Събитията от тази пролет в Словакия, Унгария и България показват, че тези страни остават ангажирани с развитието на ядрената енергетика. И трябва да се отбележи, че във всички тези страни ключовите компетенции първоначално бяха от съветската епоха, а сега са руски. Това включва персонал и технологии за работа с гориво. Ще продължим да предлагаме нашите проекти и, разбира се, ще развиваме тези, които вече са се утвърдили. Имам предвид предимно унгарския проект'', подчертава Лихачов.
По-рано Петер Мадяр, лидер на партията ''Тиса'', която спечели изборите в Унгария, нарече разширяването на АЕЦ ''Пакш 2'' важен и необходим проект. Той отбеляза също, че новото правителство ще трябва да преразгледа условията на строителния заем. Той добави, че е необходимо да се определи дали е възможно преструктуриране или рефинансиране.
''Росатом'' наскоро заяви също, че допуска възможността за връщане към диалог относно доставките, обслужването на проекта за АЕЦ ''Белене''.
Кирил Пламенов
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Брад Пит се е занимавал със състезателни ...
бТВ Синема 07 юни 21:00ч.
Режисьор: Рон Хауърд
В ролите: Килиън Мърфи Матю Джой Том Холанд Томъс Никерсон
Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.
- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…
- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.
- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!