Кметът на София Йорданка Фандъкова се срещна в неделя с президента на Асоциацията на европейските столици и градове на спорта г-н Джанфрансиско Лупатели. Той отправи покана към София да кандидатства за Столица на спорта през 2017г. На срещата присъстваха и вицепрезидентът г-н Роберто Пела, който е и делегат в Комитета на регионите, главният секретар на асоциацията г-н Уго Алонсо и др. Кметът Фандъкова заяви, че София ще се включи и ще участва в надпреварата за Столица на спорта през 2017г. “Ще започнем подготовка на необходимите документи по процедурата. Инициативата Столица на спорта е благородна кауза, която насърчава спорта като здраве и здравословен начин на живот за хората от всички възрасти и това е важно за гражданите на София”, посочи тя. Целта на инициатива е да бъдат обхванати както най-малките, така и възрастните хора в разнообразни спортни дейности. Тя е в подкрепа на масовия спорт, на възможността да се спортува не само на традиционните места за това като зали и игрища, а преди всичко на открито. През 2014г. Столица на спорта ще бъде Кардиф. За 2017г. досега е заявила интерес Марсилия.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
С интерес проследих брифинга на ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Професионалните ангажименти и кариерното развитие ще