„За големите градове и столиците намаляването на вредните емисии е важно”, заяви кметът Фандъкова по време на конференция за енергийната стратегия на Европа.
„Столичната община има план за устойчиво енергийно развитие. Разработили сме конкретни мерки за намаляването на вредните емисии”, посочи тя и заяви, че се предвижда намаляване на емисиите с над 100 % до 2020 година.
В последните няколко години СО е заделила над 100 милиона за енергийна ефективност на общинските сгради. 76 от тях са на училища и детски градини. В някои образователни заведения в столицата са внедрени и системи за ВЕИ.
32 договора пък са сключени между Общината и сдруженията на собствениците по програмата за саниране. Фандъкова отчете и 15% намаляване на енергията след обновяването на автобусите и тролеите.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Актьорът Антон Порязов влиза в Черешката ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Финансовите въпроси излизат на преден план в тази