Като част от календара на Българското председателство в София ще бъде проведена среща във формат ЕС-САЩ в края на май или началото на юни. Това каза министърът на Българското председателство на Съвета на ЕС Лиляна Павлова в отговор на въпрос на Соломон Паси дали Българското председателство ще спомогне за отношенията между Европа и САЩ по време на конференция по повод навършването на 10 години от присъединяването на България към ЕС и предстоящото председателство на Съвета на ЕС, предаде Фокус.
„Среща ще има и в България, отчитайки значимостта на отношенията и темата и проблематиката на тази област“, посочи тя. „В САЩ планираме също голямо събитие като част от културната програма за Председателството именно за засилване на взаимоотношенията със САЩ във всички направления“, обясни Лиляна Павлова. „Имаме планирани поредица събития, имахме среща с посланиците и с търговските представители на България по света. Планираме и специални визити, които да бъдат направени в няколко щата по определена тематика“, каза още министърът.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Смятаме, че България заслужава подобна ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Най-късият политически виц
"Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"
Виктор Димчев
Приятелите и социалните контакти ще играят ключова