Компанията Уестингхаус електрик, която е част от японската Тошиба се очаква да подпише до дни споразумение за изграждането на нов ядрен реактор в България, съобщи Никей. Прогнозната цена е около 500 млрд. йени или 4,87 млрд. долара. Уестингхаус ще влезе като акционер в проекта за нова мощност на площадката на държавната АЕЦ Козлодуй. По информация на изданието преговорите за подписване на базово споразумение между Българския енергиен холдинг и компанията са на финалната права и се очаква тва до стане факт до края на седмицата. В същото време акциите на Тошиба поскъпнаха с 2,5% след новината. Преговорите между БЕХ и Уестингхаус се водят от миналия месец. Досега беше съобщено, че намеренията са дъщерното дружество АЕЦ Козлодуй - Нови мощности да се преобразува, като 70% от него ще останат собственост на централата, а 30% да бъдат прехвърлени на американската компания. Уговорката е след изграждането на седми блок и зареждането му с гориво тя да оттегли акционерното си участие.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
27-годишният задържан за трагедията в ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Ежедневните задачи ще изискват много повече енергия