06.01.2011 16:49

Всеки четвърти готов да работи без договор

Видян 2168 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Не се колебаем да влезем в сивата икономика. Близо една четвърт от българското население е готово да работи без трудов договор. Това сочи сериозната равносметка на Националния център за ограничаване и превенция на неформалната икономика Икономика на светло. Изследването е започнало преди почти половин година като негов обект са били близо триста предприятия от различни отрасли на икономиката. Статистиката сочи, че 70 на сто от тях са от категорията на малките, 22 на сто от средните и останалите 8% на големи фирми, информира Мoney.bg. Обхванати са населението, работодателите, наемните работници и служителите. „Явно българинът е свикнал с проявите на неформалната икономика, макар и да не ги одобрява. Една четвърт от населението и близо 30 на сто от работниците и служителите са готови да работят без трудов договор“, направи извод регионалният консултант за Южен централен район от центъра Икономика на светло Атанаска Пешева.


По думите й почти половината анкетирани няма да се замислят и за миг да получават част от възнаграждението си срещу договор, а останалата на доверие и само с устни уговорки. Пешева добави, че близо една трета от изследваните са готови да бъдат социално и здравно осигурявани срещу по-малки възнаграждения.



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?

Тя си поглежда гърдата и възкликва:

- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!

към хороскоп хороскоп

овен

Още в началото на деня може да почувствате

Сякаш служебните дела са поели властта над живота ви днес. Разбира се, важно е да свършите всичко и то по най-добрия възможен начин, както само вие можете, но не забравяйте и другите области на живота. А те могат да са много, много вълнуващи. Не се страхувайте да се срещнете с вътрешната си същност, това може само да ви направи по-силни и по-цялостни. Още в началото на деня може да почувствате, че околните