10.05.2009 14:52

Аутсайдер взеха Купата на Франция

Видян 1420 пъти | Коментари 0
Гласували 3 рейтинг: 4.3333

Втородивизионният Гингам спечели Купата на Франция след победа на финала срещу елитния Рен с 2:1. Тимът от Лига 2 изоставаше в резултата, но Едуардо дос Сантос сътвори великолепен обрат с 2 гола и донесе така ценния трофей за Гингам. По този начин отборът си осигури място в евротурнирите през сезон 2009-10. Първото полувреме премина с множество опасности и пред двете врати, но Гингам определено показа невероятен хъс за победа.

Уникалното в срещата е, че всичките попадения паднаха през втората част, след като Рен поведе в резултата в 69-ата минута чрез Боканегра. Само 3 по-късно обаче започна победния поход на символичните гости с гол на Едуардо. 7 минути преди края на двуоя той донесе купата на своя тим с второто си попадение.

Гингам е първият втородивизионен отбор от 50 години насам, който печели този трофей. През 1959 година същото стори и легендарния Льо Авър.

бТВ Синема 23 юни 21:00ч.