25.01.2019 09:41

Австралийка с първа титла на двойки в Мелбърн

Видян 1873 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Австралийката Саманта Стоусър и китайката Шуай Чжан спечелиха титлата на двойки при дамите от Откритото първенство на Австралия по тенис, предаде БНР.


Във финала те победиха шампионките за 2018 година Кристина Младенович (Франция) и Тимеа Бабош (Унгария) с 6:3, 6:4.


За Чжан това е първа титла в турнирите от Големия шлем, докато за Стоусър е шеста, като 34-годишната австралийка има един трофей на сингъл, два на смесени двойки и три при дамските двойки. За Стоусър обаче това също бе първа победа в Мелбърн.


Стоусър и Чжан бяха в ролята на догонващи в първия сет, когато изоставаха с 1:3, но двете успяха да спечелят следващите 5 гейма, с което да вземат и първата част на мача.


Във втората двата тандема печелеха подаванията си до седмия гейм, в който Стоусър и Чжан направиха нов пробив, за да поведат с 4:3. При 5:4 Бабош и Младенович имаха възможност да върнат пробива, но Бабош изпрати удара си от форхенд в мрежата.


Снимка: БГНЕС



Добави в:

Facebook facebook.com

19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.

Толерира се използването на кирилица.

Няма коментари към тази новина !

RSS

Най-нови

реклама

към тв програма тв програма

бТВ Синема 24 юни 21:00ч.

Отново на 17 2009 г. ‧ Комедия/Фентъзи ‧ 1 ч 42 мин

Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед

виц на деня

Който търси, разхвърля

към хороскоп хороскоп

рак