Женският национален отбор по волейбол на България спечели първата си победа на Евро 2009, след като във втората си среща на шампионата в Полша победи тима на Белгия с 3-2 гейма.
Българките не започнаха убедително срещата и загубиха първия гейм с 24:26. Момичетата на Драган Нешич обаче се мобилизираха и взеха втория гейм с 25:22. Белгийките отново показаха по-добра игра през третата част, направиха голяма разлика и спечелиха гейма със 17:25, с което поведоха с 1-2 гейма. Волейболистките на България започнаха добре четвъртия гейм и дръпнаха в резултата. Това им бе достатъчно да спечелят четвъртия гейм с 25:21 и да доведат нещата до тайбрек. В него, България поведе още от самото начало и на първото техническо водеше с 8-1 точки. Белгийките изпаднаха в шок, българките направиха 10-1, затвориха тайбрека с 15:6 и с това спечелиха мача с 3-2 гейма. Така след снощната тежка загуба от Русия с 0-3, днес България записа победа над белгийките. Утре, "лъвиците" срещат от 18:30 часа отбора на Беларус в последната си среща от Група "C" на финалите на Европейския шампионат по волейбол за жени в Полша. Информацията е цитирана от БГНЕС.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Докато държавното дружество тъне в одити ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.
Към нея бавно се приближава полицай и пита вежливо:
- Мадам, по слух ли паркирате?
Луната е във вашия знак и ви дарява с изключителна