България победи Белгия с 3-2 гейма в драма на Евро 2009

Видян 1273 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Женският национален отбор по волейбол на България спечели първата си победа на Евро 2009, след като във втората си среща на шампионата в Полша победи тима на Белгия с 3-2 гейма.

Българките не започнаха убедително срещата и загубиха първия гейм с 24:26. Момичетата на Драган Нешич обаче се мобилизираха и взеха втория гейм с 25:22. Белгийките отново показаха по-добра игра през третата част, направиха голяма разлика и спечелиха гейма със 17:25, с което поведоха с 1-2 гейма. Волейболистките на България започнаха добре четвъртия гейм и дръпнаха в резултата. Това им бе достатъчно да спечелят четвъртия гейм с 25:21 и да доведат нещата до тайбрек. В него, България поведе още от самото начало и на първото техническо водеше с 8-1 точки. Белгийките изпаднаха в шок, българките направиха 10-1, затвориха тайбрека с 15:6 и с това спечелиха мача с 3-2 гейма. Така след снощната тежка загуба от Русия с 0-3, днес България записа победа над белгийките. Утре, "лъвиците" срещат от 18:30 часа отбора на Беларус в последната си среща от Група "C" на финалите на Европейския шампионат по волейбол за жени в Полша. Информацията е цитирана от БГНЕС.

Добави в:
Svejo.net svejo.net
Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.