Двубоят с Австралия е в петък от 20:00 часа

22.06.2022 15:56

България постигна първа победа в Лигата на нациите по волейбол

Видян 2932 пъти | Коментари 0

Българският национален отбор по волейбол спечели първата си победа за сезона в Лигата на нациите. Воденият от Николай Желязков състав се наложи с 3:0 (25:19, 25:23, 26:24) срещу Иран в първото си домакинство в София.

Успехът е много важен за младия български отбор в стремежа да бъде запазено мястото в турнира. Преди мачовете в Арена Армеец селекционерът и играчите си поставиха за цел да вземат поне две победи, а погледите бяха насочени към срещите с Иран и Австралия.

Двубоят с Австралия е в петък от 20:00 часа. След това са срещите със САЩ и Бразилия.
Българите изиграха силно първата част и я взеха убедително. Във втория гейм те изоставаха с 20:23, но с отлична серия съумяха да направят обрат.

Много добро представяне в края на третия гейм донесе успеха в мача. Българите празнуваха победата при 25:23, но съперникът поиска видеопреглед и го спечели, а резултатът стана 24:24. Въпреки това националите останаха съсредоточени и взеха две поредни точки, като блокада на Светослав Гоцев се оказа победната точка.

Александър Николов изигра поредния си много силен мач и записа 20 точки. Мартин Атанасов добави 14, а Гоцев - 10, половината от които в решителните моменти в третия гейм.