05.09.2008 11:55

Баскетболните национали с първа загуба в Европа

Видян 1809 пъти | Коментари 0

Късно вечерта в сряда баскетболните ни национали, водени от израелския специалист Пини Гершон загубиха от Сърбия. В много тежко гостуване нашите записаха първа загуба от три мача насам.

След чудесното представяне на родните баскетболисти в първите три срещи от квалификационния цикъл за европейското първенство, в сряда те бяха тотално надиграни от пределно мобилизирания отбор на Сърбия. Мачът, който се игра в новопостроената и свръхмодерна зала „Београдска арена“ пред 20 000 души завърши при резултат 74:64 за домакините. Въпреки нагледно малката точкова разлика нашият отбор се представи много под възможностите си и заслужено загуби. Още в началото на двубоя сърбите дръпнаха с 10:2. Нашите се стегнаха и първата част завърши 18:13 за домакините. Втората част отново „плавите“ бяха по-добри и се оттеглиха на почивката с 12 точки преднина. След началото на второто полувреме българите играха отчайващо, като авансът на съседите набъбна дори до 21т. Часът на момчетата на Пини Гершон дойде в последната четвърт. Тогава националите ни тръгнаха на щурм, но той се оказа доста закъснял за какъвто и да е обрат. В крайна сметка се стигна до победата на домакините с 10 точки разлика. В следващия ни мач в събота гостуваме на Унгария.

бТВ Синема 23 юни 21:00ч.