11.09.2009 10:26

Дел Потро е полуфиналист в Ню Йорк, чака Надал или Гонсалес

Видян 1338 пъти | Коментари 0

Хуан Мартин Дел Потро си осигури място в полуфиналите на Ю Ес Оупън и очаква своя съперник, който ще бъде излъчен в двубоя между Рафаел Надал и Фернандо Гонсалес, съобщи БГНЕС.

Аржентинецът победи Марин Чилич с 4-6, 6-3, 6-2, 6-1. Хърватинът направи 53 непредизвикани грешки срещу 24 за Дел Потро в двубоя на "Артър Аш", който продължи два часа и 33 минути. Другият четвъртфинал между Надал и Гонсалес ще се доиграва, след като дъжд наложи неговото прекратяване във втория сет. Мачът бе прекъсван на два пъти заради дъжда, който наруши програмата на турнира в Ню Йорк за първи път от старта му преди 11 дни. Рафа спечели първия сет след успех в тайбрека със 7-4, а във втория отново се стигна до тайбрек, в който испанският левичар водеше с 3-2, преди чиновниците да вземат решение за прекратяване на срещата. Борещият се за шеста поредна титла Роджър Федерер и Новак Джокович ще спорят в другия полуфинал при мъжете.