Италия спечели европейската титла по футбол до 17 години

06.06.2024 10:04

Италия е новият европейски шампион при 17-годишните

Видян 1650 пъти | Коментари 0

Италия спечели европейската титла по футбол до 17 години. "Скуадра адзура" победи на финала състава на Португалия с категоричното 3:0.

Макар победата на Италия да изглежда повече от категорична, всъщност мачът бе доста равностоен и португалците също имха своите шансове. "Адзурите" обаче бяха по-точни в завършващата фаза и това им донесе успеха.

Федерико Колета откри резултата още в 7-ата минута с глава след центриране на Кристиан Caтa.

Второто попадение бе дело на Франческо Камарда в 16-ата минута, който направи страхотен пробив отляво, достигна почти до аутлинията и от малък ъгъл промуши топката във вратата за 2:0.

Отново Камарда оформи и крайното 3:0 Матия Москони получи пас зад защитата, напредна и технично изведе Камарда очи в очи с вратаря, а той не сгреши.

Това е трети триумф за италианците на това ниво след успехите през 1982 и 1987 година, макар втората титла да им е отнета заради изполване на нередовен играч.

bTV Cinema 30 юни 21:00ч.