Казийски отново качи Тренто на върха

Видян 1781 пъти | Коментари 0
Гласували 0 рейтинг: 0.0000
много слаба слаба добра много добра страхотна

Волейболистът на българския национален тим Матей Казийски отново помогна на Итас Диатек (Тренто) да се върне на лидерската позиция в Серия ''А1''. Българският наставник на  Радостин Стойчев стартира без един от основните си играчи - Михал Винярски, докато италианецът Емануеле Бирарели, който до скоро бе контузен влезе като резерва във 2-рия гейм. Въпреки това благодарение на отличната игра на Матей Казийски и сръбския разпределител Никола Гърбич Тренто спечели първата част с 25:20. След това шампионите продължиха да налагат своята игра и през 2-рата част, която затвориха при 25:16 в своя полза. Последният гейм на двубоят бе най-равностойният от всичките, като резултатът се менеше точка за точка, но при 19:19 Казийски направи 3 поредни аса, с което реши мача (25:22), а с това и срещата с 3:0. Родната звезда бе най-резултатен за победителите с 20 т (5 аса) и 65% успешни атаки. Така той бе обявен за най-полезен играч (MVP) на мача. По този начин Тренто излезе начело в италианската Серия А1 с 43 точки, с две повече от Бре Банка Ланути (Кунео) на Владимир Николов, който е с мач по-малко.

Добави в:

Facebook facebook.com

19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.