26.11.2008 17:07

Левски изрита Локо (София) от Купата

Видян 1097 пъти | Коментари 0

Левски успя с доста мъка да отстрани Локомотив (София) от надпреварата за Купата на България с резултат 2:1. В редовното време двубоя завърши 1:1. Голът на победата бе дело на Ники Димитров в 111-ата минута. Иначе домакините поведоха с гол на Пасков с глава в 36-ата мин., а 4-ри минути след това Жоазиньо изравни за Левски от дузпа. В 33-ата минута чудесна комбинация между Жоазиньо и Дарко Тасевски изведе Гонзо сам срещу Бонджулич, който го спъна, но съдията не даде дузпа. Дарко Тасевски минути след това проби между двама защитници на домакините. Македонецът бе спънат в наказателното поле, а отсъдената дузпа бе реализирана от Жоазиньо за 1:1. През второто полувреме Георги Иванов направи два непростими пропуска. Първо нападателят стреля от границата на наказателното поле, но вратаря спаси, а след това ударът му с глава отиде в аут. Бистрон също можеше да се разпише, но не порази мрежата в 92-ата минута. Така във второто продължение на мача Николай Димитров успя след центриране и грешка на Аделино Лопеш да оформи крайното 2:1, с което класира Левски на осминафинала за Купата на България.

бТВ Синема 23 юни 21:00ч.