04.12.2008 16:54

Левски възкръсна в Сърбия

Видян 1369 пъти | Коментари 0

Баскетболистите на Левски разнебитиха сръбския Мега Хипо Лизинг в Белград със 79:71 точки. Воденият от Тити Папазов тим си върна тъпкано за загубата от същия съперник в първия кръг на Балканската лига, когато в София сърбите се изгавриха с родния тим с тройка в последната секунда. Този бляскъв успех е първи в регионалната надпревара след три поредни загуби. Чернокожият гард Маркъс Хол бе най-полезен за състава на българите, след като успя да постигне 25 точки, 9 борби и 5 асистенции. Силен мач направи и Станислав Славейков, който завърши с 16 точки и 7 борби, а младият център Николай Върбанов също се представи на ниво и за 23 минути на терена овладя 7 борби и отбеляза 5 точки. Ветеранът Дуейн Мортън пък се отчете само с 12 точки и 7 борби. Българският тим взе преднина още в първите 10 минути, които завършиха при 21:18, а на почивката двата отбора се оттеглиха при 45:36 точки. През второто полувреме Левски задържа разликата и последната четвъртина започна при резултат 62:55 точки. Гостите дори поведоха с 16 точки, 6 минути преди края на мача при 71:55 точки. След този изтеглен двубой от 6-я кръг на БИБЛ Левски приема следващата седмица в редовния 5-ти кръг на 11-ти декември румънския Динамо Букурещ в зала ''Христо Ботев'' в София.

bTV Cinema 30 юни 21:00ч.