04.11.2021 16:23

Ливърпул се справи отново с Атлетико и си осигури първото място в групата

Видян 890 пъти | Коментари 0

Ливърпул победи с 2:0 Атлетико (Мадрид) и се класира за осминафиналите на Шампионската лига. Червените са с четири победи от четири мач и вече няма как да бъдат изместени от първото място в група В.  Ливърпул вкара два гола още до 21-ата минута, а още през първото полувреме Атлетико остана с десет души заради червен картон на Фелипе.

Тимът на Юрген Клоп е с 12 точки и води със 7 пред Порто, който завърши 1:1 с Милан. Атлетико е на трето място с 4.

В група А ПСЖ изпусна победата като гост на Лайпциг. Мачът завърши 2:2. Френският тим беше без Лионел Меси. ПСЖ е на второ място в групата с 8 точки. Манчестър Сити излезе начело с 9, след като победи с 4:1 Брюж като домакин.

Интер стигна до нов успех с 3:1 срещу Шериф в група D, този път като гост. Марсело Брозович, Милан Шкриняр и Алексис Санчес вкараха головете за италианския шампион, а Адама Траоре отбеляза почетното попадение за гостите. Интер вече е със 7 точки, като изостава с две от Реал, който по-рано победи Шахтьор.

Аякс си осигури място на осминафиналите след победа с 3:1 срещу Борусия (Дортмунд) в Германия.