01/02

27.02.2020 17:00

Лудогорец се изправя срещу Интер в мач реванш

Видян 1698 пъти | Коментари 0

Българският шампион Лудогорец се изправя срещу Интер в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа.

Това ще е най-странният мач в историята на отбора от Разград, без никакво съмнение. А и паметен изобщо за европейските клубни турнири по футбол.

Двубоят започва в 22 часа българско време, като ще бъде излъчен по БНТ1.

Сблъсък, който до голяма степен изглежда решен заради комфортната преднина от 2:0, която италианците взеха в Разград преди седмица.

Тогава Лудогорец избра да се защитава през всичките 90 минути, като не отправи нито един точен удар. От своя страна далеч по-опитният и класен Интер изчака шансовете си, за постигне това, за което бе дошъл в Разград.

Може би са малцина тези, които вярват в сензация на реванша, но пък този мач бе сред водещите теми на почти всички спортни издания на континента. За съжаление, причините не бяха спортно-технически.

Коронавирус! Това е темата, която всеки дискутираше около мача.

В Северна Италия вече има стотици заразени, градове под карантина и сериозни мерки за сигурност навсякъде.

Лудогорец от своя страна взе всички нужни мерки за безопасност на цялата си делегация, която бе ограничена до минимум. Епидемиолог непрестанно е до играчите, дежурните предпазни маски и минимален контакт с външни лица, ще опитат да предпазят родния шампион от вируса.

Директорът Ангел Петричев заяви преди отпътуването, че вероятно всеки един от играчите ще бъде подложен на тест при завръщането си у нас.

Любопитно обаче дали отборът ще изтърпи 14-дневна карантина, защото все пак в този период има мачове на вътрешната родна сцена.

Отборът дори слезе от самолета с предпазни маски в Милано, на изолиран терминал от летището. С тима не пътуват никакви придружаващи лица - няма репортери, както няма да има и италиански такива на стадиона довечера.

Един съвсем различен и странен мач. И исторически - първи от европейските клубни турнири, "ударен" от страховете и превантивните мерки срещу заразата.

Създалата се ситуация дори за момент постави мача под въпрос, след това имаше вероятност да бъде преместен в друг град, но в крайна сметка се реши, да се проведе на "Сан Сиро", без публика.

Решение, което бе съгласувано с двата отбора, УЕФА и властите в Италия.

Вирусът тотално измести фокуса от чисто футболните теми, а 80-те хиляди празни трибуни на легендарния "Сан Сиро" няма как и да не отнемат от блясъка на самия мач.

Играчите от своя страна ще опитат да сторят сензация, търсейки ранен гол в Милано.

Нещо, за което призна и треньорът Павел Върба.

Единственият отсъстващ за него е Абел Анисе, заради натрупани картони. Добрата новина е, че в игра ще се завърне Клаудио Кешеру, който пропусна първия мач заради травма.

Медиите в Италия пък очакват Антонио Конте отново да не хвърли обичайните си титуляри от първата минута.

Все пак за "нерадзурите" предстоия голямо дерби срещу Ювентус през уикенда, а и вече имат натрупан аванс от два гола.

В атака от първата минута обаче можем да видим Ромелу Лукаку, защото Лаутаро Мартинес получи картон в Разград и ще изтърпи наказание.

Сякаш обречен, Лудогорец се впуска в битка срещу големия Интер в един странен и "тих" мач, с надвиснали предпазни ... маски над него, пише Dir.bg.

Снимка: ludogorets.com