01/02

03.03.2020 08:40

Надал и Гришо зарадваха над 10 000 зрители

Видян 2510 пъти | Коментари 0

Григор Димитров и Рафаел Надал направиха шоу за над 10 000 зрители в Атланта, като мачът бе лишен от напрежението на задължителна победа.

Нямаше точки и значение за ранглистата, а само благотворителна кауза, зад която испанецът и българинът застанаха.

Надал победи със 7:5, 6:3 пред почти пълните трибуните на покрития мултифункционелан стадион "Energy Center", предава Dir.bg.

Имаше топ изпълнения от двамата, които на моменти забравяха демонстративния характер на мача, но имаше и много забава.

Двамата излязоха на корта със силна рок музика, а имената им бяха представяни и обявявани от конферансие с пълни визитки и патос, сякаш това бе боксов мач от най-висока категория.

При 40:0 в четвъртия гейм на първия сет Григор реши да играе трикови удари, а Надал проби. След това българинът седна на първия ред на трибуните, разговаряйки с хора от публиката - сякаш е зрител, който се наслаждава на играта на Рафа.

После фен слезе на корта при подаване на Димитров, който му даде ракетата си да изпълни сервис. Той го направи "отдолу" и Надал изигра роля на изненадан, едва връщайки топката. Запалянкото я прати в аут, но съдията я присъди "добра", за да взриви залата в името на шоуто.

Цялото разиграване Григор пак изгледа от първия ред и изригна при "точката", която... реално бе за него.

И така до 7:5, 6:3, не че резултатът бе важен.

По-късно днес организаторите ще оповестят събраните суми за фондация "Рафа Надал" и Националната тенис фондация на САЩ, която организира и промотира събитието, носещо името The Premier Live Atlanta Challenge.