16.04.2010 11:09

Реал Мадрид спечели ценни три точки в Алмерия

Видян 1102 пъти | Коментари 0

Португалската звезда на Реал Мадрид Кристиано Роналдо отбеляза единия от головете за победата на "белия балет" с 2:1 в гостуването на средняка Алмерия от 32-и кръг на Примера дивисион.

Така Реал отново съкрати разликата с водача Барса на три точки и запази надеждите си за титлата в първенството. Двубоят започна с натиск на гостуващия мадридски тим, но първият гол изненадващо падна във вратата на Икер Касияс, който не успя да отрази удар на Алберт Крусат в 14-ата минута. Роналдо обаче изравни резултата в 27-ата минута след индивидуална акция, а неговите съотборници пропуснаха няколко възможности да поведат преди почивката. До победен гол Реал в стигна в 69-ата минута, а автор на ценното попадение стана Рафаел ван дер Ваарт. "Все още имаме шанс да спечелим лигата, но трябва да победим съперниците си във всичките ни шест срещи", коментира холандският полузащитник. Реал може да приключи сезона без трофей, въпреки похарчените милиони през миналото лято. Президентът Флорентино Перес похарчи рекордните 94 милиона евро, за да купи Роналдо от Манчестър Юнайтед и голът на 25-годишния португалец бе негов 19-и в шампионата. Асът на Барселона Лионел Меси има 27 попадения. "Не може да се каже, че изиграхме фантастичен мач, но ни се удаде да спечелим трите точки и това е най-важното", каза Роналдо след мача. В другия снощен двубой от Примера дивисион Валенсия победи Атлетик Билбао с 2:0 и заема трето място с 57 точки, 7 повече от четвъртия Майорка.

bTV Cinema 30 юни 21:00ч.