Шампионът в колоездачната обиколка на Франция за 2012 година Брадли Уигинс е злоупотребявал с медицински средства, за да подобри своите резултати. Новината съобщава агенция "Ройтерс", която се позовава на доклад на британския парламент. Колоездачът е използвал кортикостероиди не за лечение, а целенасочено в подготовката си за Тур дьо Франс, която той спечели. Той е вземал кортикостероидите, под маската на терапевтичните изключения.
В доклада се казва още, че Уигинс е употребявал също триамциналон, който се използва за лечение на астма. Той обаче не е лекуван от астма, а е използвал веществото, за да постигне идеалното съотношение на тегло и сила в организма си преди обиколката. Оказва се, че той дори изобщо няма астма. Подобна практика са можели да използват и останалите му съотборници в тима на Скай.
Уигинс е най-титулуваният британски спортист с пет златни олимпийски медала и общо осем отличия от най-големия спортен форум. Всички те са били спечелени, докато той е бил болен от астма и е използвал легално допинг.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Съпругата на премиера Десислава Радева и ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch
По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:
- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?
Тя си поглежда гърдата и възкликва:
- Ужас! Забравила съм си детето в автобуса!