07.08.2024 13:33

Състезаващият се за България украинец Новиков започна с победа в класическата борба

Видян 359 пъти | Коментари 0

Семен Новиков започна с победа участието си в категория 87 кг на олимпийския турнир по борба класически стил в Париж.

Състезаващият се за България украинец надви Турпал Бисултанов от Дания с 5:1 точки и продължава към четвъртфиналите.

Натурализираният чеченец Бисултанов водеше след първата част с точка, присъдена заради пасивност на съперника. Новиков изравни малко след почивката, след като датчанинът беше поставен в партер по същата причина. Българският национал, обаче, се възползва от ситуацията, направи хубав захват и успя на два пъти поред да пренесе противника, което му осигури и крайната победа.

Това е първа победа за страната ни в турнира при класиците, където имахме общо трима представители.

Следващият му съперник, с когото ще се бори след час, се определя в двубоя между Лаша Гобадзе (Грузия) и Башир Сид Азара (Алжир).

бТВ Синема 11 август 21:00ч.

Дивергенти 2: Бунтовници

Режисьор: Роберт Швентке
В ролите: Шейлийн Удли Беатрис Прайър Тео Джеймс Тобаяс Итън Октавия Спенсър Джоана Рейес Джай Кортни