Старт на Световно минипървенство по футбол с участието на 340 деца от 32 столични училища беше даден на Националния стадион Васил Левски. Всеки тим символично представя един от отборите в Мондиал '2018, който ще се проведе в Русия следващия месец. Събитието се организира и по повод Международния ден на детето – 1 юни, със съдействието на Столичната община, Българския футболен съюз, министерствата на спорта и на външните работи, посолствата на Русия, Мароко и други държави участници в големия шампионат. Първенството е част от Календара на София – Европейска столица на спорта '2018. Децата играят по схемата, по която ще се проведе и Мондиалът, но на малки врати и всяко полувреме е с продължителност 10 минути. Първенството продължава 2 дни. Гости на празника бяха министърът на спорта Красен Кралев, зам.-кметът на София Дончо Барбалов, вицепрезидентът на БФС Михаил Касабов, посланикът на Мароко в София Н.Пр. г-жа Закия Еб Мидауи, дипломати от Русия, Германия и др.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
Сабале – за младите превеждаме ретро ...
бТВ Синема 03 юли 21:00ч.
Режисьор: Карл Ринш
В ролите: Актьорски състав Киану Рийвс Кай Хироюки Санада Оиши Йошио Таданобу Асано Kozukenosuke Kira Ринко Кикучи Witch