Томова се класира за 1/8-финалите на турнира от категория WTA 250 в Монтерей

01.03.2022 16:13

Виктория Томова с трета поредна победа на WTA250 турнира в Монтерей

Видян 1071 пъти | Коментари 0

Виктория Томова постигна трета поредна победа и се класира за 1/8-финалите на турнира от категория WTA 250 в Монтерей (Мексико) с награден фонд 276 750 щатски долара.

След като преодоля успешно квалификациите, на старта на основната схема първата ракета на България, която е номер 103 в световната ранглиста, бе категорична срещу заемащата стотна позиция в ранглистата французойка Диан Пари и я надигра с 6:4, 6:0.

27-годишната Томова осъществи първия пробив в мача в 10-ия гейм на първия сет и повече не даде нито гейм на противничката си. Пари имаше шанс да открие втората част с брейк, но българката удържа подаването си след две преминавания през равенство, след което реализира нови три пробива и затвори двубоя с първия си мачбол след само час и 15 минути игра.

Във втория кръг българката очаква победителката от срещата между поставената под номер 1 в схемата на турнира Елина Свитолина (Украйна) и Анастасия Потапова (Русия).