Парк Витоша ще се опазва с помощта на камери срещу нарушители. Проблеми създават незаконните сметища, сечите и АТВ.
Директорът на Природен парк Витоша Снежана Петрова е пуснала доклад в Изпълнителна агенция по горите (ИАГ) на територията на парка да се поставят камери. Те ще могат да проследяват движението, ще "хващат" поне тези коли, които идват и изсипват строителни отпадъци на територията на парка, ще засичат и бракониерите. „Разчитаме, че в тази насока ще се подпомогне опазването на парка“, коментира Петрова пред БТА
Витоша, от гледна точка на близостта до София, е най-посещаваната територия и проблемите са много - незаконните сечи и сметища, АТВ-та. Охраната в парка е категорично недостатъчна, разчита се на дейността на ловното стопанство. Непрекъснато настояваме да бъде създадена паркова охрана, но за съжаление в момента условията са такива, че това не е възможно, добави Снежана Петров.
До 2 седмици в МОСВ ще бъде внесено за съгласуване заданието за изработване на нов План за управление на Витоша. След това предстои обявяване на обществената поръчка за избор на изпълнител, посочи тя.
19min.media си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Няма коментари към тази новина !
"Шишков нищо не е спрял, защото аз спрях ...
бТВ Синема 24 юни 21:00ч.
Режисьор: Бър Стиърс Американски актьор
В ролите: Зак Ефрон Майк О'Донъл Матю Пери (Майк О'Донъл) Матю Пери Майк О'Донъл Лесли Ман (Скарлет) Лесли Ман Скарлет Томас Ленън (Нед) Томас Ленън Нед
Най-късият политически виц
"Влезли в един бар Владо Николов журналистът, преподавателят, треньорът и финансистът…"
Виктор Димчев